| Dede26 a întrebat:

Salut TPU. Xiaomi poco X3 cât o sa primească update în timp? L-am comandat ieri și as vrea sa știu cât o sa primească update-uri de soft.
Dau Fundă!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Vreo 2 ani in principiu. Cel mai probabil doua update-uri majore. Sa il stapinesti sanatos!

| Dede26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mulțumesc! Deci va frimi Android 11 și 12?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dede26):

Cam asa ceva. In cel mai rau caz doar 11 si cu 12 o sa fie sigur ROM-uri de la baieti. Eu la Mi A1 am primit 8 si 9, a venit cu 7 pe el, si acum ruleaza fara probleme Android 11 (LineageOS 18.1, dar am mai incercat vreo 4-5 alte ROM-uri cu Android 11 si se misca bine toate).

| Dede26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum ai pus acele rom-uri?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dede26):

Cu grija si atentie. Nu e mare filozofie. Ai aici din belsug - https://forum.xda-developers.com/......r-de.7048/

| tpUuUuUuUuU a răspuns:

Cel putin pana la Andorid 12