| UnuCuSapca a întrebat:

xiaomi redmi note 5 (varianta europeana) la 810lei este good deal? Daca nu, ce recomandati in ~800lei? https://www.quickmobile.ro/......ram-193577

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Au reduceri, vez ce fain e ăsta:
https://www.emag.ro/......DKJB4KBBM/

| UnuCuSapca explică (pentru sierra1):

Nu o sa iau un telefon doar pentru ca scrie Samsung pe el, nu e worth it

| sierra1 a răspuns (pentru UnuCuSapca):

Cum dorești, sunt banii tăi, va fi telefonul tău (și va functiona mai mult sau mai putin timp)

| Bogdan70001 a răspuns (pentru UnuCuSapca):

Insfarsit cineva cu creier...

| GabiDumitrescu a răspuns:

E foarte ok Note 5-ul. Sierra1 e cu capul. Iti recomanda la acelasi pret un telefon clar inferior. Dar nah, scrie Samsung pe el.

| gelu1970 a răspuns:

Cu 180 euro adică vreo 810 ron se vinde xiaomi mi a1. Android pur, 4 de ram, 64 memorie.
Eu aș opta pentru el.

| Bogdan70001 a răspuns:

Eu pentru mine nu l-as lua avand in vedere ca imi place sa flash-uiesc diferite Custom ROM-uri, moduri etc etc, din motivul ca este unul din putinele telefoane Xiaomi cu Anti-Rollback si multi utilizatori au fost loviti rau de chestia asta
Adica Anti-rollback este o functie, care nu te lasa sa te intorci la MIUI daca sa zicem ca ai incercat Lineage OS.Sau daca vrei sa treci de la MIUI 10 la 9.5. Atunci tu fiind in Romania nu ai ce sa-i mai faci din ce am inteles
Daaaaar daca stii ca nu o sa incerci sa flash-uiesti ROM-uri pe el este chiar un telefon ok

| UnuCuSapca explică (pentru Bogdan70001):

As vrea sa imi pastrez garantia in acesti 2 ani. Oricum optiunile mele sunt xiaomi si Huawei.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru UnuCuSapca):

Nu intelege gresit, daca nu ai degand sa modifici OS-ul, nu o sa ai nicio treaba, este genial telefonul