| Katalinn699 a întrebat:

Salut tuturor! Am o mica problema cu cartela cand ma suna cineva robotul spune ca:Numarul format este blocat pentru apelurile de sosire. Nu am umblat nicăieri prin setari sau ceva si pe nimeni nu am blocat

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-te la o caserie a retelei tale de telefonie si cere-le ajutorul.
Probabil iti vor schimba cartela SIM.
Este indicat sa-ti salvezi inainte numerele de telefon de pe cartela SIM si in memoria telefonului.

| Bizon95 a răspuns:

Da telefon la serviciul clienti
sunt niste coduri si niste setari in telefon care programeaza reteaua GSM ce sa faca cu fiecare caz de apel si e clar ca in cazul de apel primit e o setare super naspa
insa e MULT mai simplu la serviciu clienti decat sa stai sa cauti de nebun prin toate gaurile!

| Katalinn699 explică (pentru Bizon95):

Am dat telefon la serviciul clienți am luat toatea alea la rand da nu se întâmplă nimic

| Bizon95 a răspuns (pentru Katalinn699):

Du-te fizic la o reprezentanta oficiala a retelei tale GSM si pune-le in fata problema si apoi foarte simplu:
REZOLVATI PROBLEMA SAU IMI FAC ABONAMENT LA ALTII!
asta e un motiv SERIOS de reziliere a unui contract (nu poti folosi jumatate din serviciu pentru ca nu poti fi apelat) asa ca, chiar daca ai fi semnat contractul ieri, pentru 2 ani, tot ai dreptul
si daca ai prepay, tot poti sa intrii in ei si sa nu te lasi!