| LiviaScumpik a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o problema: ieri mi-am scapat telefonul in WC, iar telefonul nu e rezistent la apa. E un Smart4 de la Vodafone si cand l-am scapat, nici 5 secunde nu a stat in apa ci l-am scos imediat si l-am deschis,i-am scos bateria,cartela,cardul de memorie. Tata l-a pus in orez fiindca orezul absoarbe apa. Am folosit un feon sa-l usuc,pana si aspiratorul dar nu am reusit. Azi dimineata am tot apasat pe butonul de deschidere/inchidere al telefonului si a vibrat. Adica s-a deschis si l-am pus la incarcat. Ledul s-a aprins semn ca telefonul se incarca. Dar merge doar ledul,ecranul nu se deschide,nu pot sa vad nimic. Acum va rog sa imi spuneti daca stiti ce sa fac... daca as putea sa-l repar eu. De desfacut nu merge, am incercat dar nu ies toate surubelele. Va rog ajutati-ma. Multumesc din suflet.

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai lasa-l doua zile cu bateria scoasa, la fel si capacul, si poate vei avea noroc.

| Jipa95 a răspuns:

Ar fi trebuit ca imediat dupa aceea sa-i scoti bateria si sa-l pui in boabe de orez. Daca nu ai procedat asa poti sa-l arunci.

| LiviaScumpik explică (pentru Jipa95):

Cam asta am si facut...

| smartlollipop a răspuns:

Tine-l 3 zile in orez, si telefonul si piesele care le-ai scos. Ar trebui sa mearga.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Cum sa scapi telefonul in WC? Lol laughing)))))) Du-l la un service GMS happy

| LiviaScumpik explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

L-am scapat efectiv cu talent. inainte sa ma judeci uita-te bine la tine si asigura-te ca esti perfect. lasa glumele proaste si fa-ti o viata.winking

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru LiviaScumpik):

Ti-am zis du-te cu el la un service GMS... Apropo o gluma nu omoara pe nimeni happy

| LiviaScumpik explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Uite ca ma omoara pe mine. ce terminati sunt pe net...da-ti foc te rog

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru LiviaScumpik):

tongue pa laughing))

| LiviaScumpik explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Esti terminat pe viata bai baiatule....RIP...

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru LiviaScumpik):

Pa laughing)

| biencutza123456 a răspuns:

Nu poti decat sa te duci cu el la un centru de reparatii, ei vor sti sa il repare.Nu i-a facut bine ca ai incercat sa-l usuci cu feonul, stiu ca e mai ok daca se usuca el in mod normal.

| LiviaScumpik explică:

Ce glume rasuflate ai.esti mare si tare in fata calculatorului dar in viata reala esti doar un nene cu glume de ****. impusca-te