| EnglishMan97 a întrebat:

Salut tuturor!
Am un LG Optimus L3 E400, si vreau sa il folosesc pe post de modem, am internet de la frog nelimitat pe o luna.dar nu stiu cum sa fac sa il folosesc pe post de modem, va rog sa imi spune-ti niste pasi pe care sa ii urmez.

Funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, acest model de telefon are funcţia Wi-Fi hotspot, vezi specificaţiile la linkul :
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l3_e400-4461.php

Pentru ca să-l poţi folosi pe post de modem, TREBUIE ca Pc-ul sau laptopul să aibă "receptor" wireless, eventual un modem wi-fi tip USB.

Pentru detalii şi setări vezi pag. 57/59 din Manualul acestui telefon, în limba română, pe care-l poţi descărca de la linkul "oficial" :
http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-Optimus-L3-E400

Toate cele bune.

| EnglishMan97 explică (pentru bursuc001):

Mersiwinking.o sa incerc, sper sa reusesc.

| bursuc001 a răspuns (pentru EnglishMan97):

Cu plăcere!

Mersi și eu pentru fundiță.

O seară frumoasă.

3 răspunsuri:
| EnglishMan97 explică:

Mersiwinking o sa incerc, sper sa reusesc.