| JustMee96 a întrebat:

Salut tuturor! As dori pareri intre ce sa aleg: Samsung galaxy trend plus, Nokia Lumia 625, 630, 635. As dori pareri de la cunoscatori, eventual posesori. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

625 daca vrei mai maricel. 630 am auzit ca e mai slab la nivel de dotari decat 625 dar e mai micut, despre 635 nu stiu nimic.

Am 625 cu 8.1, e genial.

| JustMee96 explică (pentru Seby90):

In legatura cu autonomia bateriei si alte detalii gen lag in aplicatii(daca exista). Esti aproape castigator big grin

| Seby90 a răspuns (pentru JustMee96):

2000mah, te tine cam o zi daca stai ca disperatu, pe mine ma tinea pana pe la 6 7 seara, acum ca il folosesc mai putin ma duce si cateva zile, de obicei 2-3. Am deschise mereu wifi, 3g, si gps. Deci iti dai seama ca pot stoarce o saptamana lejer probabil. Aplicatii cu lag... nu prea, doar daca le instalezi pe card, vor merge mai greu. Dar o sa ai crashuri, nu tine de telefon ci de sistemul de operare si developeri. O problema majora cu care voi ajunge in service dupa ce va fi scos 8.1 va fi cea cu displayul. Sunt unele modele care la luminozitate minima (aka energy saver) partea din dreapta jos nu prea se aprinde sau nu se aprinde deloc.

9 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Sa nu iti iei Nokia Lumia pentru ca e varza! Eu am Lumia 520 si mă enervează, ieri mi s-a închis de 10 ori dar nu stiu de ce, am card de memorie in el de 8 gb si toate chestiile gen "poze sau videoclipuri" mi la baga pe memoria telefonului *si totusi, e setat sa se bage pe card. Meniu nu îmi place, aplicării nu pot sa instalez pentru ca am uitat parolalaughing si etc...acum nu stiu, mai bine iti iei Samsung, pentru ca după mine marca Samsung e cea mai bunawinking am avut un Samsung si mergea super bine in ciuda faptului ca l-am scăpat de 10000 de ori pe gresie laughing
Acum na' fa cum vrei, poate or fi un pic mai diferite Lumia 625, 30 sau 35 dar Lumia 520 e praf, debia astept sa îmi iau altul laughing

| Seby90 a răspuns (pentru gingergirl1):

Proplema esti tu, nicidecum telefonul. Telefonul intotdeauna te va reflecta intocmai. Nimic nu rezista la infinit si vei avea mereu probleme daca nu il ingrijesti. E evident, s-a inchis pentru ca l-ai scapat si probabil are ceva problema, parola de pe live e fix problema ta, faptul ca nu iti place meniul, din nou de ce cumperi ceva care nu iti place? Partea cu salvatul pozelor pe telefon, imi pare rau, dar nu te cred.

Faza cu Samsung cei mai buni e fumata.

| gingergirl1 a răspuns (pentru Seby90):

Sincer! Daca nu am memorie pe telefon NU pot sa fac poze! straight face cu totul ca am card pe el
Pana la urma eu am avut grija de el, decat odata l-am scapat pe gresie dar mie nu prea imi place...dar na' pe partea celalta eu il folosesc doar pentru poze, sa ascult muzica si sa vorbesc la telefon...si nu l-am ales eu,mama mi l-a luat. ceea ce nu e corect, mie mi-a luat Nokia si ea si-a luat Iphone straight face nu-i drept laughing
In fine, pentru mine, Samsung e cel mai ok telefon, mai bine un Samsung S 2 sau 3 decat un Iphonewinking

| Seby90 a răspuns (pentru gingergirl1):

Sincer "daca nu am card pe telefon nu pot sa fac poze cu totul ca am card pe el" Nu are nici-o logica. Ai 12 ani? Iti cumperi telefon de 420 lei pentru poze? Daca iti luai lumia 1020 iti intelegeam nelamurirea. Galaxy s2. Gunoi, Galaxy s3, mi se face scarba cand ii vad designul de reboot. iPhone? Well. detest firma Apple, dar face produse de calitate.

| Jokyo a răspuns:

Iti sugerez sa iti iei Nokia lumia 625 este bun si folositor!

| Comsa_Alex_1996 a răspuns:

Eu am Samsung galaxy trend plus si sunt foarte multumit de el....de celelalte nu pot sa zic nimic pentru ca nu le-am incercat.

| Laurentiu_Doar_2001 a răspuns:

635 il am eu..si imi merfe foarte bine.e destul de mare...nu iti lua trend lite...ca e de **** telefonul acela.i-ati lumia