| Transformice1 a întrebat:

Salut tuturor, as vrea sa imi cumpar un Samsung S7580 Trend Plus dar nu stiu ce sa zic de calitatea lui, as vrea niste detalii importante despre el, dar doar de la cei care au... vreau ca sa pot tine mult acest telefon. Multumesc! Funda!

6 răspunsuri:
| sodobar a răspuns:

Salut,eu am avut trend lite, e asemanator cu cel plus, e un telefon bun pentru pretul lui dar la acelasi pret iti poti lua un Nokia lumia 520 care e mai performant si putin mai ieftin dar are windows phone si nu are la fel de multe aplicatii ca android.

| Transformice1 explică (pentru sodobar):

Oke... -_- dar eu am intrebat de telefonul acesta nu de Nokia lumia 520...

| zBogDDy a răspuns:

L-am avut eu.
Avantaje:
-Bateria tine mult
-E foarte rapid,rar se blocheaza
-Scoate niste poze,vai mama laughing
Pe cand dezavantaje:
-Difuzorul se aude incet,fata de alte telefoane, asa mi se pare mie...
-Daca l-ai scapat pe pamant/beton, sigur s-a dereglat ceva in el si il duci in garantie...
-Wifi slab, ma refer ca poti sta langa router cu telefonul ca in loc sa arete full, nu arata...

Asta am observat eu cand l-am avut.

| Transformice1 explică (pentru zBogDDy):

Aha... alte amanunte mai ai?

| GhErLeA a răspuns:

General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea:2G: 850 / 900 / 1800 / 1900
3G: 900 / 2100Dual Sim:NuModel Procesorbig grinual CoreFrecventa procesor:1200Culoare:NegruDimensiuni (W x H x D mm):63.1 x 121.5 x 10. 57GPSbig grina, cu A-GPSGreutate (g):118Sistem de operare:Android v4.2 (Jelly Bean Plus)Tip SIM:SIM
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 64 GB)Memorie RAM:768 MBMemorie interna:4 GB
Afisaj
Tip display:TFTRezolutie (pixeli):480 x 800Numar culori:16MDiagonala display (inch):4
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:v4. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie camera (Mp):5Blitz integrat:LEDCamera secundara:0.3 MpCaracteristici foto/video:Auto Focus
Alimentare
Durata convorbire:3G: 8 oreDurata in regim de asteptare:3G: 310 oreCapacitate (mAh):1500
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radiobig grinaRedare videobig grinaRedare audiobig grina
Altele
Senzori:Accelerometru
Senzor de proximitate

| Transformice1 explică (pentru GhErLeA):

Doar ai copiat... eu vreau raspunsuri concrete... ca asa logic ca il descrie doar! eu vreau sa stiu cum merge dupa timp daca are lag, diverse