| NimeniAltul109090 a întrebat:

Salut tuturor! Mi-am cumparat un telefonul Huawei u8180 (Orange Stockholm) de pe un site de licitatii dar este blocat in Orange. Ma puteti ajuta va rog frumos cu un cod de deblocare retea? Imi trebuie pe reteaua Vodafone. IMEI 357232040251728

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU te sfătuiesc să introduci coduri obţinute/găsite aiurea pe net, deoarece RIŞTI să-ţi blochezi definitiv telefonul.

Zilele trecute mai erau pe aici vreo 3-4 useri care au "păţit-o"!

Mergi cu el la service, te costă între 20-50 lei ( în general ).

| dulgherunicu a răspuns:

60 lei la service