| AndreiRoAndyG a întrebat:

Salut tuturor! Recent mi-am luat un telefon Samsung Galaxy S9 plus (nu ma laud), iar din cate am auzit ar trebui sa il incarc si sa il descarc de cateva ori. Asa este?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu este cazul. Incarca atunci cand aparatul iti cere asta, nu mai devreme. Bateria este garantata un anumit numar de cicluri incarcare-descarcare... asa ca fii econom la capitolul incarcari-descarcari. Mai ales ca baretia nu e amovibila.

| gelu1970 a răspuns:

Ai auzit rau. nu trebuie sa il descarci de tot. ideal e sa il descarci la 15% si sa il incarci pana la 90%. asa ii maresti viata bateriei.
ceea ce ar fi trebuit sa auzi e faptul ca gama s9 au probleme cu display care se blocheaza si tactil nu mai raspunde, plus ca in timpul chemarilor utilizatorii au probleme in a auzi interlocutorul. de ce crezi ca au redus atat de mult pretul in mai putin de o luna de la punerea in vanzare?

| kar1GaNNN a răspuns:

Povesti.
Telefonul îl bagi la încărcat cand are mai putin de 15% pentru ai forma o încercare corecta a bateriei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neh,nu e nevoie.