| SilverAsh a întrebat:

Salut, un prieten detine un Samsung galaxy express 2, bateria telefonului tine foarte putin si mai alea cand este in standby mode telefonul consuma foarte multa baterie. Pe noapte consuma in jur de 15÷ baterie. Am observat ca sistemul ii consuma foarte mult. Ce ar putea sa ii faca telefonului ca sa consume mai putina baterie? Am inchis aplicatiile, widgeturi etc.

1 răspuns:
| LuciWv a răspuns:

Are virusi, asa se intampla atunci cand iei aplicati cu virusi.
Acei virusi afecteaza memoria RAM, procesorul si bateria.
Mai mult ca sigur nu are un antivirus sau are dar ne licentiat ceea ce e rau.
Iti recomand sa-i spui sasi ia Bitdefender Mobile Security care se gaseste in Magazin Play.

Bafta