| Alexxxs a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti la urmatoarea intrebare! Am un Samsung Galaxy s5 si nu inteleg de ce cu bateria aproape plina de 2-3 ori pe zi pur si simplu se inchide. Trebuie sa ii scot bateria ca sa pot sa il deschid iar! Ps: L-am resetat de 3-4 ori pana acum! Alta problema la acelasi telefon este ca La 40% baterie incarcata pur si simplu se inchide si cand dau sa il deschid imi apare baterie descarcata!, Dupa aceia trebuie sa il bag la incarcat ca sa pot sa il deschid iar! Ps: Asa imi face de vreo 2-3 saptamani!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi o problemă cu softul sau un defect intern, ori chiar un virus sad
De asemenea, poate fi defectă bateria şi din cauza acesteia să se închidă "singur".

Ar fi indicat să-l duci la un Service pentru diagnosticare!
Dacă ai Garanţie la el, mergi la un Service menţionat în Certificatul de Garanţie sau la magazinul de unde l-ai cumpărat.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Du-te cu el la magazinul de unde l-ai luat si spune-le sa ti-l repare, e gratis daca ai garantie.

| Alexxxs explică (pentru RaduTN):

Asta e si problema nu mai am hartia aceia cu garantia pe ea!

| RaduTN a răspuns (pentru Alexxxs):

Atunci, du-te la un service.