| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vin și eu cu o întrebare pentru cei care se pricep in domeniul camerelor de la iPhone. Dețin un iPhone 11 pro și la setări la camera am așa: HD 720p la 30 fps, HD 1080p la 30 fps, HD 1080p la 60 fps și 4K la 24, 30 și 60fps. Cu care dintre acestea credeți ca pot scoate poze fi filmări frumoase și cât mai vii, eu cred cu 4K 60fps. Va mulțumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

4K 60 nu are stabilizare, daca vrei sa faci poze evident faci la cea mai mare rezolutie dar video trebuie sa te gandesti la dimensiunea fisierului si stabilizarea electronica.

| Cosmin0506 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci când e vorba de poze ar trebui sa fac cu 4K 60 fps, dar când vine vorba de filmare ar trebui sa folosesc 1080 cu 60fps nu?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin0506):

La poze faci 4k hdr si la video faci 4k 60 daca nu misti telefonul mult. 1080 arata cam la fel daca te uiti sa vezi, e mai bun daca filmezi si misti telefonul mult