| SkenWell a întrebat:

Voi ce preferați între 2 tipuri de ecrane : Super Amoled sau IPS? Mie mi se pare mai bun Amoled-ul chiar dacă ips-ul are culori mai naturale.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ca un tip care se preocupa uneori si cu chestii ce tin de design, desigur ca aleg IPS-ul.

| gelu1970 a răspuns:

Super Amoled.

| Bogdan70001 a răspuns:

IPS.Singurul lucru care-mi place la Amoled/Super amoled este ca tine mai mult bateria

| Illuminati2016 a răspuns:

Eu am ips dar negrul nu este negru ci mai degraba un gri iluminat ceea este foarte deranjant in intuneric, mai ales ca SAMOLED - ul are contrast infinit ceea ce il face mai odihnitor pentru ochi, urmatorul meu smartphone o sa aiba Super Amoled mai mult ca sigur

| gtr2rr3 a răspuns:

Super Amoled
Clar