| Mark2012012 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar la smartphone-ul meu coperta "flip case" si nu stiu ce semnifica cele 3 dimensiuni la un telefon?
De exemplu 123.8 x 65 x 10.6. Am nevoie de aceasta informatie deoarece nu am gasit potrivire de dimensiuni pentru Vonino Xylo S. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acelea sunt dimensiunile telefonului ( ale unui "paralelipiped dreptunghic" - dacă ar fi să ne referim la noţiuni de Geometrie )!

De exemplu : 123.8 x 65 x 10.6 = L x l x g = lungime/înălţime x lăţime x grosime happy

Să fi atent ca dimensiunile să fie precizate în cm!

Toate cele bune!