| fabi123 a întrebat:

Salut vreau sa imi cumpar un Allview a4all si vreau sa va intreb daca va merge pe el vreun emulator pentru PSP sau NDS sau GBA.e un telefon cu configuratie destul de buna procesor cortex A9 de 1 ghz, android.chiar daca unii zic ca e firma romaneasca si nu e buna eu tin sa i contrazic pentru ca soramea are un Allview si merge super si am un televizor de la ei de vreo 6-7 ani si merge inca perfect culori vii frumos na.Deci vreau sa stiu daca merg acele emulatoare sau care merg.

Răspuns Câştigător
| supermamici a răspuns:

Buna,
Din ce vad pretul este foarte bun pentru un smartphone: http://bit.ly/allview-a4all-smartphone-ieftin. Produsele Allview se vand intr-o veselie daca nu ar fi fost ok cu siguranta toate magazinele le-ar fi scos de la vanzare sa nu se lege la cap cu service si bani retur, nu crezi?

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pentru psp: PPSSPP
pentru NDS: NDS4droid
pentru GBA sunt ceva mai multe insa recomand: VGBA

deocamdata emulatoarele pentru psp si DS nu sunt foarte bune, existand putine jocuri care sa ruleze ok

| fabi123 explică (pentru Danzell):

Bun raspunsul multumesc!