| Mihaitsuuu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Allview X1 Soul. Ce parere aveti de telefon? Ma refer atat la aspecte pozitive, cat si la cele negative.

Răspuns Câştigător
| ßarbie a răspuns:

PRO : Aspect foarte placut, totusi copiat dupa Apple Iphone

Performante foarte bune

-Procesor Quad-Core

-RAM 2GB

-Chipset video performant

-Memorie flash 32GB

Display mare (5'') de o calitate foarte buna (totusi, nu la nivelul unui Samsung S4 sau Iphone 5)

Interfata modificata cu gust si bine "asortata" cu aspectul general al telefonului

Camera foto foarte buna

CONTRA : Pret - foarte mare pentru un telefon autohton (mai pui 400 ron si iti iei S4 de pe la alte magazine)

Materialele folosite pentru fabricarea lui nu sunt la cel mai inalt nivel (plastic in general) - se simte prea usor in mana

3 răspunsuri:
| Mihaitsuuu explică:

Am citit si eu despre el, m-am uitat la poze, componente si mi se pare ca este foarte bun, dar ma gandeam ca poate are cineva sa-mi spuna ceva legat de baterie, cum merg jocurile, internetul etc.