| bOgDy_7591 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un SE Xperia Play dar nu stiu mai nimic despre jocurile de pe acesta. Am vazut pe net tot felul de jocuri dar nu am gasit nici unde ce am vrut sa aflu. Vreau sa stiu daca jocurile trebuie cumparate (jocuri compatibile cu gamepadul) jocuri mari gen fifa etc. Si am vaz tot felul de jocuri de pe psp pe acest telefon, se poate cineva sa ma ajute?

2 răspunsuri:
| pkpdionut a răspuns:

SE Xperia Play are sistemul de operare Android (2.3) deci pe el merg jocuri de Android, nu-ti face probleme, se gasesc usor... Funda?

| bOgDy_7591 explică (pentru pkpdionut):

Aia stiu, dar ma refer la jocurile PSP, pentru gamepad.