| catalin542000 a întrebat:

Salut, vreau sa îmi iau un incarcator original de s10plus.
Am găsit doua tipuri de încărcătoare identice. Unul are cod EP-TA20EWE și celalalt EP-TA200.
Care este diferența dintre aceste doua încărcătoare?
Pt ca vad ca în rest sunt la fel și la amperaj si la tot. Ambele made în Vietnam.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu EP-TA200 poti alimenta si obiecte care merg la 9 V. Le gasesti pe amandoua pe eMag si le poti baga la comparare.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca au caracteristicile identice, atunci difera doar denumirea (si eventual forma).
Practic, eu incarc fara probleme cu orice incarcator de amperaj identic sau mai mic decat originalul, daca mufa se potriveste. Diferenta este doar ca, incarcatoarele cu amperaj mai mic incarca un pic mai lent, dar bateria va avea viata mai lunga,