| Gomez_Daniele_1976 a întrebat:

Salut, vreau sa ma ajutati, cand imi pun telefonul la incarcat apare ca am 0% si ca se incarca, tine asa 4-6 sec si se stinge, apoi din nou.
Iar cand incerc sa-l aprind, arata doar numele si tongueower by Android si repede se stinge, puteti sa-mi spuneti ce e cu el si ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Prima data dai o resetare la setarile din fabrica. E cea mai simpla metoda sa scapi de bug-uri si de virusi.
Daca nici dupa resetare cel mai bine e sa il duci la un service sau poti incerca cu o alta baterie, daca problema nu dispare poate sa fie placa de baza din telefon. Bafta.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să vezi dacă se deschide corect.
Dacă se deschide, atunci e ok şi este posibil să fi fost descărcată/defectă bateria.

Eventual, dacă nu se încarcă, este posibil să fie defect încărcătorul sau bateria!
Încerci să-l pui la încărcat conectat la Pc/laptop şi, dacă se încarcă, atunci e defect încărcătorul.

Dacă nu se deschide corect, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

| davidrcv a răspuns:

Inchide-l si lasa-l la incarcat, prostuto :d

| Gomez_Daniele_1976 explică (pentru davidrcv):

L-am lasat o zi intreaga la incarcat si e degeaba

| davidrcv a răspuns (pentru Gomez_Daniele_1976):

Inchis?

| mrzer0 a răspuns:

La mine la fel s-a intamplat cu Huawei g510 0200 si il lasam la incarcat permanent arata ca se incarca 0% sau imi spune ca nici baterie n-am,si il scot se stinge si numai lucreaza, lucreaza atunci cind sta numai in priza, lasa-l sa stea numai in priza, sau lasa-l un timp asa nu-l incarca apoi vei vedea efectul eu asa am facut, daca nu va merge va trebuii sa iti procuri altul

| WaterMelon123 a răspuns:

Ar trebui sa întrebi un specialist. La asta nu poti face singura mai nimic, sincer! Cred ca e o problema cu bateria. Ai putea sa o schimbi.

| Art_Graffiti_1991 a răspuns:

Asa a patit si sora mea cu telefonul.....cu totul ca e in garantie pentru reparat iau cerut 4 milioane ...si telefonul era 3 milioane