| Ionut7743 a întrebat:

vreau sa ma mut pe Digi pentru abonament la telefon, si cu ocazia asta vreau sa imi schimb si telefonul.
As vrea sa cumpar un s8+ sau un s9+ de la digi la abonament.
Cine a mai cumparat telefoane de la digi imi poate spune si mie cateva pareri? Sunt ok sau...?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Blocarea" se face inscriind un cod al retelei in telefon, care nu afecteaza performantele lui, doar limiteaza reteaua. Acel cod se mentine doar pana la achitarea integrala a obligatiilor (ratelor), dupa care se elibereaza gratuit, la cererea proprietarului.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru RAY):

Parerea mea este ca nu merita sa cumperi in rate un telefon de la digi in scimb de la altex ai rate fara dobanda https://altex.ro/telefoane-tablete/smartphones/

Bula
| Bula a răspuns:

La Digi iti poti face un abonament cu- sau fara a cumpara un telefon.
Daca doresti sa cumperi si un telefon, atunci il poti cumpara "cu banii jos" sau sa platesti o parte din pretul lui in avans, iar diferenta ramasa sa achiti in 12 (24) rate lunare. La rate nu se calculeaza dobanzi.

| Ionut7743 explică (pentru Bula):

Stiu asta. Vreau sa stiu daca telefoanele sunt ok. Un prieten a cumparat un s7 de la ei si avea probleme cu conectarea la retea... si din asta vreau sa stiu... nu vreau sa dau 4000 de l-ai pe un s9+ si sa am probleme cu el ca e de la digi

| Bula a răspuns (pentru Ionut7743):

Calitatea telefonului NU depinde de vanzator, ci de producator si de modul de folosire.

Nici cel care vinde o masina nu este de vina daca masina are probleme de fabricatie.
Pentru asemenea problema este garantia produselor.

| Ionut7743 explică (pentru Bula):

Pai din cate am auzit eu, cand cumperi un telefon de la Vodafone / digi / etc, telefoanele sunt blocate in reteaua respectiva, deci s-a umblat in sistemul lor.

| Ionut7743 explică (pentru Bula):

Am inteles. multumesc mult

| Bula a răspuns (pentru Ionut7743):

"Blocarea" se face inscriind un cod al retelei in telefon, care nu afecteaza performantele lui, doar limiteaza reteaua. Acel cod se mentine doar pana la achitarea integrala a obligatiilor (ratelor), dupa care se elibereaza gratuit, la cererea proprietarului.

| GhostBlack7 a răspuns:

Salut, S8 are LTE, se poate conecta la reteaua Digi.