| CatalinTwist3R a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Samsung Galaxy S2 la abonament, dar nu stiu ce retea sa aleg. Abonamente am gasit cu tot ce imi trebuie, mai ales cu MB de internet, dar nu stiu cum sta fiecare retea la capitolul asta cu internetul. Cei care aveti smartphone imi puteti spune care retea are cel mai bun internet pentru telefon?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate retelele sunt bune. Depinde ce vrei sa faci cu telefonul tau. Daca vrei sa stai pe youtube/facebook sau sa te joci fruit ninja, eventual sa te dai interesant doar pentru simplul fapt ca ai Smasung Galxy S2, nu prea conteaza reteaua in care esti, ca-i suficient semnalul tau.

Insa, daca esti in miscare, ai un job care te solicita sa fii in permanenta miscare, iti recomand Vodafone. Au netul foarte bun.

Daca stai la "cucuietii din deal" (nume fictiv) sau orce alta localitate pe care nu o gasesti pe harta (glumesc desigur) atunci alege cosmote, pentru ca au o receptie foarte buna in zonele rurale.

Daca stai la oras, si nu prea iesi din localitate, atunci alege Orange, au acoperire 3G, peste tot, si nu da rateuri. Mai nasol este cand pleci din oras.

Cel mai important aspect : fii atent si ce numere ai in agenda, si cu care vorbesti foarte des, intrucat prietenii tai iti vor da bip/mesaj daca nu vei fi pe reteaua lor, si te vei trezi cu facturi mari, intrucat minutele nationale, mereu vor fi putine in raport cu cele in retea.
Doar cosmote-ul are abonamentul "No limit" care iti permite sa vorbesti in toate retelele.

| CatalinTwist3R explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau Galaxy S2 doar ca sa ma dau interesant ca il am. Il vreau pentru ca mi se pare un telefon foarte bun pentru ceea ce vreau eu sa fac cu el, adica: sa navighez pe internet in timp ce sunt in metrou, sau astept ceva, ca sa nu mai pierd timpul acasa sa intru pe toate forumurile, sa ma joc, si sa am un telefon care nu sta 5 minute sa stearga 100 de mesaje (adica LG Cookie). Il voi folosi si in Bucuresti si in provincie, unde semnalul este destul de bun la toate retelele, insa Cosmote-ul a inceput sa aiba probleme mari de semnal chiar si in Bucuresti si de-asta ma gandesc sa renunt la Cosmote.
Multumesc pentru raspuns!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand Orange!

Toate cele bune.

| Dragoi_Johny_1993 a răspuns:

Salut! si eu am Samsung galaxy s2 si il am dela Orange internetul merge foarte bine.dar depinde si de telefon.
eu iti recomanf Orange pentru ca are mai multe calitati si costul este mai mic decat la cosmote sau vodafone.ai grija hai papa!

| CatalinTwist3R explică (pentru Dragoi_Johny_1993):

Multumesc pentru raspuns! La ce pret l-ai luat de la Orange?

| ProtoBoy a răspuns:

Dupa mine as alege Vodafone(esti sigur ca vrei s2?)

| CatalinTwist3R explică (pentru ProtoBoy):

Sunt aproape sigur. De ce nu as vrea S2?