| Kolors a întrebat:

Salut.Vreau sa-mi iau si eu android 4.3 pe telefonul Orange hiro.Acum am 4.2.2 si cand dau "actualizare firmware" imi zice sa incerc mai tarziu.Ce sa fac? Pot sa ma duc la Orange sa imi bage ei androidul?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Versiunea de software pe care o ai pe telefon este cea mai recenta pentru acest model de telefon.

Cu prietenie,
Orange Helper

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Cel mai corect asa ar fi cum ai spus tu. Vezi aici:

http://www.orange.ro/....../iq/558082

pe net nu au aparut inca si sa fie sigure

| hp8510p a răspuns:

Nu poti sa bagi alta mai noua pentru telefonul tau

| Nikolaus a răspuns:

Sincer, nu cred ca Orange-ul se ocupa cu asta. Eu cand mi-am luat s3-ul nu avea cel mai recent software si Orange-ului nici nu i-a pasat. Mi l-a pus in cutie, m-au pus sa platesc si drum bun. Actualizarea am facut-o acasa.
Daca nu iti merge poti eventual sa ti-l instalezi cu ajutorul unui calculator. Descarci firmware-ul de pe sammobile sau vezi tu de unde si cauti pe net tutoriale. Acuma poate nu e disponibila versiunea pe telefonul tau sau poate doar nu ai net/baterie la telefon. Bafta.