| fabian12345326 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi iau un Huawei p40 lite 5g si as vrea si eu sa stiu cum pot instala serviciile google fara calculator sau măcar aplicatiile:google classroom, zoom si celelalte aplicatii de care am nevoie pentru orele online

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Aplicațiile astea le găsești în magazinul Huawei, care ţine loc de Google play.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Mai bine nu il lua pentru ca Huawei nu mai are drepturi la google

| wexceptional a răspuns:

Exista un fel de google play disponibil si pe Huawei pe langa un emulator pentru google play care te ajuta sa descarci aplicatii de acolo de la google eu am telefonul acela si e foarte bun ti-l recomand cu toata increderea dar sa nu faci greseala sa iei 5G ca nu prea prinzi semnal mai bine dai mai putin si iei varianta cu 4G plus ca la cea 5G gasesti greu huse am cautat 2 luni husa si abia am gasit pe aliexpress. Bafta

| fabian12345326 explică (pentru wexceptional):

Stiu am mai avut Huawei, dar nu stiu daca gasesc aceste aplicatii pentru scoala

| bubu12234 a răspuns:

Folosesti apk
descarci de pe internet

| fabian12345326 explică (pentru bubu12234):

Asta am inteles ca nu prea merge dar am sa incerc