| Alexandru98ferrari a întrebat:

Vreau sa stiu de ce Samsung galaxy chat are 512 ram si procesor de 800 mhz si totusi ruleaza android jelly bean.Eu stiam ca la jelly bean iti trebuie macar 1 gb de ram ca sa-l poti rula pe telefon

2 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

Nu este adevarat versiunea de android 4.2 4.4 sau ori care alta nu ocupa foarte multa memorie si nu are nevoie nici de multi rami

| LorenzoLoL a răspuns:

Mda este un telefon cu 512 rami care ruleaza cu jelly bean dar sa nu te astepti ca merge la fel de bine ca pe un telefon cu 1gb ram.