| Teodor_Haiduc_2001 a întrebat:

Vreau sa stiu de ce telefonul meu Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195) nu imi suporta cablul OTG?

5 răspunsuri:
| WLMA a răspuns:

Ai încercat telefonul cu alt cablu OTG. Dacă merge cu altul înseamnă că e cablul rupt, dacă nu merge nici cu un alt cablu are telefonul probleme. Încearcă cablul OTG cu un alt telefon, dacă merge înseamnă că s4 mini are probleme dacă nu merge înseamnă că e stricat cablul.

| Teodor_Haiduc_2001 explică (pentru WLMA):

Cablul merge si la alte telefoane. Ma gandesc ca poate telefonul nu-l suporta.

| WLMA a răspuns (pentru Teodor_Haiduc_2001):

Nu merge când îl folosești pentru încărcat sau când îl folosești în pc?

| Teodor_Haiduc_2001 explică (pentru WLMA):

Am un cablu cu un capăt micro USB si un capăt cu un port USB mama in care intra stick-ul. Acest cablu nu funcționează doar la telefonul meu. Atat.

| WLMA a răspuns (pentru Teodor_Haiduc_2001):

Am făcut o cercetare mai amănunțită iar S4 mini nu suportă OTG.