| Gh_Alexandru_1995 a întrebat:

Salut,vreau sa va intreb daca am cumparat laptop de la flanco in rate deci in rate, si vreau acum sa imi cumpar de la altex in rate un xbox360 pot avea 2 rate la diferite magazine? raspuns urgent
(dau funda)!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti avea, daca ratele nu depasesc cca 50% din venitul net si al doilea magazin este de acord.

| Gh_Alexandru_1995 explică (pentru Ioandelasal):

Laptop-ul este 17milioane si xbox-ul care vreau sa il cumpar este 10 pot sa fac?

| Gh_Alexandru_1995 explică (pentru Ioandelasal):

Laptop-ul este 17mil si xbox-ul care il vreau e 10 pot sa il cumpar in rate pana la urma?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gh_Alexandru_1995):

Asa cum ti-am spus si pe privat raspunsul corect si sigur ti-l poate da firma, in functie si de salariul net pe care il ai.