| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca cine si-a cumpart telefoane de pe olx?
As vrea sa-mi iau un iphone 5s (gold/silver) cu 16/32gb, chir si 64..si nu stiu care anunt ar putea fi serios si telefonul nu e o replica...voi cum testati, ma refer inainte sa dati anuntul? Ajutor

1 răspuns:
| Alle740 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa iti cumperi telefonul dintr-un loc mai sigur. De exemplu poti sa il iei de pe eMAG.

Dar daca totusi vrei sa il iei de pe olx, poti sa iti dai seama ca anuntul e sigur daca e rezonabil. Ma refer ca daca anuntul e prea ''frumos ca sa fie adevarat'' (prea ieftin etc.), atunci e fals.

Bafta