| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Salut vreau un telefon Samsung cunoscut ca de exemplu seria j sau a, s-urile sunt scumpe, ceva pana in 1400-1500 ron
Mi.am facut o idee si as vrea sa aleg intre j7 2016 sau a5 2016
Voi ce ziceți?
Dau fund rolling on the floor

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A5 2016 e mai bunwinking

| OnePiece a răspuns:

Daca vrei Samsung mergi pe A5 sau A7 2016. Eventual C5.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

As merge pe un S6 sau S6 edge SH la banii astia. Daca vrei nou as merge pe un J7

| BroRo01 a răspuns:

Aici tine de tine, j7 este putin mai puternic cu un processor mai nou (snapdragon 617 spre deosebire de 615), frecventele procesoarelor si structura sunt aproape identice. singura diferenta remarcabila este ca j7 are bacteria mai mare de 3300 fata de 2900 a lui a5 si se va remarca asta, opinia mea este ca nu are rost sa iti iei a5-ul, j7 merita mai mult banii.

| Alexe_Silviu_2000 explică (pentru BroRo01):

La asta ma gandisem si eu dar am vazut la a5 2016 fast charging si senzor amprenta, in afara de rezolutie

| Pool77 a răspuns (pentru BroRo01):

Aia 400 mAh in plus se consuma pe baterie, deci n-ai facut nimic.

| Alexe_Silviu_2000 explică (pentru Pool77):

Macar se incar ca rapid

| Pool77 a răspuns (pentru Alexe_Silviu_2000):

Asta e avantajul A5-ului, mai sus am gresit eu.
Acei 400 de mAh se consuma pe ecranul telefonului, 5, 5 inch mananca aproape dublu decat unul de 5, 1.
Iar fast charging te ajuta extrem de mult, eu ma S6E in 80 de minute e 100%, in 40 de minute am 80%, ce-ti doresti mai mult?

| BroRo01 a răspuns:

Pe multi nu ii intereseaza senzorul de amprenta, eu nu as putea trai fara el laughing

| BroRo01 a răspuns:

A,m s7 edge si crede-ma ca acei 400 mah conteaza, mie personal imi plac ecranele mari pentru ca ma ut la multe pe telefon si un imi place sa stau sa imi belesc ochii