| corhaz a întrebat:

Salutare. A luat cineva un telefon în rate sau pe abonament la o firma de telefonie mobila și după care sa vândă telefonul fără sa desigileze. Se poate face vinde și în astfel de condiții?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa faci ce vrei cu telefonul, dar mai mult ca sigur iesi in pierdere

| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca daca il vinzi, scapi de plata abonamentului sau ratelor? Il poti vinde, nici o problemă.
Nu.
Esti fraier daca vei crede asa ceva.

Bula
| Bula a răspuns:

Cand cumperi ceva in rate, in total vei plati dublul pretului, fata de plata integrala.
Cand vinzi un produs, chiar daca este inca sigilat in cutie, vei primi abia jumatate din pretul de cumparare integrala.
Ca urmare, tu vei primi de minim 3-4 ori MAI PUTIN decat vei plati in rate, pana la expirarea contractului.

Doar fraierii fac asemenea tranzactii! laughing

| johnnny123 a răspuns:

Dar realizezi că chiar dacă vinzi telefonul, vei plăti în continuare ratele sau abonamentul conform contractului, nu?

| danaieladaniela a răspuns:

De vandut il poti vinde dar tu vei platii in continuare ratele abonamentului happy