| Vlad_Narcis_Anghel_1984 a întrebat:

A venit vremeea sa schimb batranul Samsung j5 si as vrea ceva cu o camera comparabil cu cea de la iphone 7 dar sa nu ma coste o avere. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Samsung s8

| CarcotasulVesel a răspuns:

Galaxy S7 recomand si eu, totusi, daca, camera te intereseaza cauta ORICE telefon care are OIS (Optical Image Stabilization) care iti permite sa faci poze clare, pe lumina putina

iar ideea e generala la "orice" telefon cu OIS din cauza ca, daca s-au chinuit sa bage OIS, restul camerei e cel putin "buna", pentru ca altfel OIS-ul ala e cam scump, asa ca nu mai e telefon ieftin

asta ar fi lista in ordine inversa a pretului (nu pot sa schimb asta)
https://www.gsmarena.com/results.php3?chkCameraOIS=selected&nOrder=1

| Irinelp a răspuns:

Salut, poti încerca Huawei pour 20 lite, face poze forte bune, camera este de 16 mp in spate si 2mp in fata, poti face poze cu comanda vocala sau cu semn cu mana. Memoria interna est de 64gb.

| SalutCeFaceti a răspuns:

Samsung S7. E un iPhone 7 de generatie superioara. Ecran mai bun decat 90% dintre toate dispozitivele existente pe piata, chiar daca s-a lansat in 2016, camera cu focalizare dual pixel, design fara cusur si destula putere incat sa faci si ceva gaming pe el.

| SalutCeFaceti a răspuns:

Am uitat sa iti zic de pret. Il poti gasi la 1500-1600 lei.