| andreyul a întrebat:

Am de un an Samsung Galaxy Note. Mi-a mers impecabil pana acum 3-4 zile. Am fost la munte si am zis sa-l sting ca sa nu consum bateria degeaba. Toate bune, pana l-am aprins pe munte. A mers vreo 5 minute. apoi l-am stins iar. Cand l-am aprins a doua oara a inceput sa faca ecranul ca televizoarele vechi si s-a stins brusc. Am mai incercat sa-l aprind..la fel. Am zis ca e de la frig, ca bateria s-a racit. Am ajuns acasa, l-am incarcat si a mers bine pana cand a ajuns bateria pe la 30%. La fel, ca televizorul. De ieri, dupa ce il scot de la incarcat imi mai arata ca se incarca. Sta ecranul aprins non-stop, pentru ca arata ca incarca. apoi nu, apoi iar incarca si tot asa. Mentionez ca are bateria putin cam umflata. Am instalat si android Jelly Bean, dar de vreo 2 luni. As vrea sa stiu daca e parte Software..sau Hardware. Cine poate sa ma ajute cu un raspuns, un sfat? Multumesc!

6 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Daca bateria nu arata cum trebuie, ar trebui sa o schimbi.Au existat cazuri cand bateria pur si simplu a explodat.
Incearca sa vezi daca acopera garantia.
Citeste asta:
http://stirileprotv.ro/......zunar.html
http://www.radiopromusic.ro/galerii/articole/mari/33.jpg

| UnBaiat439 a răspuns:

Daca bateria e un pic umflata ar fi bine sa o schimbi pentru a evita stricarea si mai tare a telefonului. Du-l la service poate fi ecranul LCD de vina. Poate a intrat putina apa si gata BOOOOM LCD e stricat. Sper ca te-am ajutat!big grin

| ÎngerulThawMic16 a răspuns:

Sunt convinsa ca e de la baterie. Trebuie sa-ti cumperi alta. S-ar putea sa isi revina. happy kiss
Sper sa te descurci. kiss

| Traian18 a răspuns:

Cu siguranta acea baterie in curand va exploda, bateriile cu litiu sunt foarte periculoase daca nu sunt manevrate cum trebuie. In general bateriile nefolosite nu se pastreaza in aparate ci se stocheaza la racoare si ferite de umezeala.

| andreyul explică:

Nu cred ca e de la LCD. De exemplu..am bateria 100%. imi arata ca se incarca, chiar daca il decuplez de la incarcator. Daca il restartez..imediat imi arata ca bateria e 15%. apoi peste 1 ora..se incarca iar pana pe la 60% straight face. Sper sa nu coste mult.sad.

| UnBaiat439 a răspuns (pentru andreyul):

Asta e problema de la baterieeeee. Schimb-o urgent sau macar scoate din telefon poate exploda, iar daca esti in preajma ei te poate rani.

P.S.: Unui prieten i-a explodat bateria la Iphone 4s ( A scapat telefonul in apa, l-a pus in orez, si-a revenit perfect) Noroc ca n-a fost prin preajma