| Manuel86 a întrebat:

Salutare.
Am inteles ca la telefoane Samsung S23 nu se supra incalzeste procesorul, cand sunt folosite mai mult.
Stie cineva daca este adevarat sau cat de adevarat este?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Încălzirea este normală doar sa nu fie pe durata mare, cu cât un cpu e mai mic cu atât se încălzește mai greu, deși nu iti fa griji ca se încălzește, plus ca si asa nu ruleaza ele la cât pot, stai la 70% mai mereu

| Manuel86 explică (pentru RAY):

Multumesc!
Stiu ca e normal sa se incalzeasca dar nu asta am intrebat!

| RAY a răspuns (pentru Manuel86):

Nu se va suprainclazi, asta la modele s7, s8, eu foloseam vr cu s10 si nu se inclazea și consuma

| Manuel86 explică (pentru RAY):

Am un S22 ultra si se incinge foarte rau procesorul. Ajunge si la 43 de grade, cand il folosesc mai mult. Mai ales cand filmez.

| RAY a răspuns (pentru Manuel86):

Dul in garantie nu e normal asa ceva

| Celula44 a răspuns:

Pai gandeste-te ca odată ce avansează tehnologia se mai fac și telefoane care nu se supraincalzesc, nu pare ceva ieșit din comun, mai ales la prețul ala (s23), cred eu laughing