| Robi1444 a întrebat:

Salutare, am o problema foarte grava cu telefonul meu anume BlackBerry Z10 4G.
Aproximativ 1 luna mi-am cumparat telefonul nou nout de la eMAG.
Cand a sosit telefonul l-am deschis mergea totul ok, bineinteles a fost OS10 si l-am upgradat in OS10.2 care a fost 2GB software-ul si mergeau toate programele jocurile si chiar si android store.
Dupa vreo 2-3 saptamani de utilizare,intr-o dimineata cand m-am trezit si voiam sa intru pe Skype(si mai multe programe precum Deezer, DailyMotion etc.) am observat ca cand vreau sa intru in ele, mi se face black screen(ecran negru) si nu mi se executa nimic. Ma miram de ce. Bun,credeam ca a aparut ceva bug si m-am hotarat sa dezinstalez Skype-ul si sa o instalez din nou. Dar tot nu mi se deschidea. Si m-am hotarat sa dau resetare din fabrica. Aici m-a surprins ceva foarte tare. Dupa ce am reusit sa dau resetare din fabrica, din prima mi-a aparut ca a aparut versiunea noua 10, 2 (asa s-a intamplat si cand mi-am deschis prima oara telefonul) si am dat acceptare SI de data asta, m-a costat upgrade-ul/software-ul doar 6 MB din 2 GB cum a fost la inceput!
Intrebarile sunt : De ce?! De ce nu pot deschide toate aplicatiile? De ce nu imi da full resetare?! De ce mi-a aratat doar 6MB pentru noul software 10, 2?
Va rog, ajutati-ma, chiar nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| sori88 a răspuns:

Resofteaza-l la versiunea 10

| Robi1444 explică (pentru sori88):

Gata am rezolvat, am intrebat pe site-ul oficial. Oricum, mersi pentru raspuns.

1 răspuns: