| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la un telefon Ulefone care de cateva zile imi face probleme cu bateria. La inceput am observat ca dupa ce ajungea pe la 30% incepea sa se descarce foarte repede, in maxim 10 minute. Dupa alte zile observ ca scad procentele la baterie doar uitandu-te la el si nu mai tinea mai mult de 2 ore la utilizare in continuu daca era incarcat 100%. Azi dimineata avea in jur de 70% si deodata s-a inchis si s-a deschis si avea doar 1%. Acum s-a incarcat normal si nu stiu ce sa ii fac sa scap de problema asta. In plus are si bateria incorporata, adica nu o pot scoate si inlocui asa usor...astept idei si solutii.Mersi!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,
Se poate sa ai ceva probleme cu bateria dar pana sa ajungi la acest verdict, instaleaza aplicatia Greenify, acest app iti opreste toate aplicatile ce ruleaza in fundal si-ti mananca bateria.
Bafta!

| OnePiece a răspuns:

Ce model de Ulefone e, mai exact? Incearca Aida64 si vezi de cat e bateria.

| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

Schimba acumulatorul ca astă nu mai funcționează în regula
Funda?

| RzV28 a răspuns (pentru Vasile_Petrut_Catalin_1996):

Te referi sa schimb bateria? Problema e ca nu prea am cum ca e telefon cu baterie incorporata in el, e prinsa in suruburi si lipita de telefon, nu prea ai cum sa o scoti si nici nu prea cred ca se gasesc de inlocuit.

| Knight141 a răspuns:

Cel mai sigur e bateria telefonului de vina, cred ca cel mai recomandat ar fi sa il duci la reparat... parerea mea.

| minodora20elena a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie

| minodora20elena a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie si este de la virusi

| RzV28 a răspuns (pentru minodora20elena):

Si ai scapat de problema dupa ce ai scanat telefonul de virusi? Eu i-am dat si resetare din fabrica si scanare cu mai multe aplicatii antivirus dar momentan fara efect...