| PringAloe a întrebat:

Salutare, am o problema. Nu reusesc sa descarc aplicatiile de pe magazin play din cauza ca (cica) nu am spatiu necesar, gen o aplicatie imi zice spatiu necesar :146mb, m-am uitat in telefon si memoria libera a telefonului este de 2.6gb si pe cardul extern de 2, 4gb, de ce nu merge?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu poti duce aplicatii pe cardul de memorie.
2. Pe memoria interna sunt doua partitii, una pe care o vezi tu cu 2.6GB si alta de sub 1GB al sistemului. Pe partitia sistemului se duc aplicatiile. Strict pe ea. Nu si in locul in care ai tu pozele.

| Codrinn69 a răspuns:

Fii sigur ca se stocheaza descarcarile pe card. Insa aplicatiile nu cred ca pot fi transferate pe card.