| Levington a întrebat:

Am dat mai demult de o aplicatie care imi ascundea bara de notificari la un Samsung galaxy ace! Exact ca la windows (setarea de "hide")! Intrebarea e: cum fac asta la un Samsung s10+? Exista vreo solutie?

1 răspuns:
| Num?numescBrBr a răspuns:

Este posibil să găsești o aplicație de tipul "Notification Bar Hider" în Google Play Store, care să îndeplinească cerințele tale pentru un Samsung Galaxy S10+. Aceste aplicații pot funcționa prin suprapunerea unei imagini transparente peste bara de notificări sau prin setarea unei zone de interdicție pentru bara de notificări, astfel încât aceasta să nu poată fi glisată în jos.

Din păcate, această funcționalitate nu este disponibilă din setările sistemului de operare al dispozitivului și trebuie să instalezi o aplicație de terțe părți pentru a ascunde bara de notificări. Înainte de a instala o astfel de aplicație, ar trebui să verifici recenziile și ratingul acesteia în magazinul de aplicații pentru a te asigura că este sigură și nu are impact negativ asupra performanței sau securității dispozitivului tău.

Funda, te rog!