| Andreiandy89 a întrebat:

Salutare, am si eu o problema. Am un telefon Samsung galaxy note 3 N9005, iar recent am facut update la android lolipop 5.0. Inainte de update eram multumit, acum dupa update anumite functii se misca mai greu, si s-au schimbat, si nu prea imi place schimbarea. Bateria mi se pare ca se descarca mai repede, si solicit telefonului sa indeplineasca anumite task-uri, si nu le ia in considerare. DAR cel mai mult ma intereseaza sa am SCREEN LOCK-ul ( ma refer la ecran inainte sa dai swipe sa deblochezi) la ecran cum era inainte. Stiti ca la Note 3, la screen lock-ul original, cel cu foarte multe culori, daca plimbai degetul sau mana deasupra ecranului, la o distanta de vreo 2, 3 centimetrii, sau oricand apropiai mana de telefon, se regasea miscarea si pe ecran, sub forma de valuri, iar acum nu imi mai sesizeaza miscarea degetelor, decat daca ating ecranul sad era o functie foarte relaaxant. Cum as putea sa fac sa prot avea din nou functia asta la ecranul de deblocare, inainte sa il deblochez? Raman dator.☺ Multumesc frumos. big grin

1 răspuns:
| nutuxcristian a răspuns:

Nu e nevoie sa ramai dator cu nimic.
Eu cred ca functia aceea de care zici tu deasupra ecranului, trebuie sa o activezi tu iar de undeva de prin setari. O vecina de-a mea are S5 cu lollipop si la ea merge, chiar mi-a aratat si mie acum cateva zile. Incearca sa o activezi din nou.
Iar in legatura cu bateria, nu stiu ce sa spun, probabil este un bug de Android; asteapta pana la urmatoarele actualizari si vezi poate se imbunatateste. Pana atunci, cauta pe net smecherii de imbunatatire a bateriei pe Android Lollipop.
Bafta!