| R0BERTT a întrebat:

Salutare, am si eu un HTC m7 si face pozele mov, aveti idee de ce? Sau vreo rezolvare?

5 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Daca o face dintotdeauna, si are doar "o tenta de mov", e probabil ca este prost calibrat.

Dar e mult mai probabil ca ai un cablu intrerupt in telefon, mai ales daca o face dupa ce ai scapat telefonul in apa sai dupa un soc mecanic (a cazut pe ciment).

Du-l la service si poate iesi ieftin!

| RaspundLaToateIntrebarile a răspuns:

Salut robert. S-ar putea sa fie un efect al camerei pe care l-ai pus si ai uitat de el, poate sa fie din cauza ca ai scapat camera sau din cauza androidului (poate ai un android de pe internet). Daca nu ai nimic din toate astea du-te la service cu garantia. Bafta

| R0BERTT explică (pentru KhludCiprian):

Are o tenta doar, la intuneric afara se vede ok, ma poti ajuta sa il calibrez?

| KhludCiprian a răspuns (pentru R0BERTT):

Din pacate nu pot, e facut din fabrica... sad

In principiu ar trebui sa maresti/scazi luminozitatea si e o probabilitate mare sa fie una ce reda mai bine culorile. Daca nu e niciuna, in principiu ar trebui sa schimbi ecranul, dar asta e mai scumpa decat un telefon nou...

| Amilik a răspuns:

Poate te ajuta acest filmulet
https://www.youtube.com/watch?v=S7yLXtkmi6A