| emylian92 a întrebat:

Salutare

am si eu un Nokia 5230 RM-588 v10

Si e codat pe Vodafone.

Se poate decoda prin cod?

Am incercat asa insa nu stiu unde anume trebuie introdus codul respectiv.

Sau se poate decoda prin update de firmware?

Am mai decodat iphone 3gs asa ca un tutorial pentru Nokia ar fi folositor.

Multumesc

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Este o regula care functioneaza in orice stat.
Odata cu ce ai decodat telefonul - nu mai ai garantia valabila.

Ca sa poti sa il decodezi trebuie sa stii ceva.
-Trebuie sa stii codul IMEI din 15 cifre
-Decodarea - anuleaza garantia
-Trebuie sa ai 2 cartele (de la operatorul care ai telef. blocat, si de la altul strain)

Aici ai mai multa informatie.
http://www.gsmliberty.net/shop/nokia-5230-unlock-codes-p-3359.html

1 răspuns:
| bogdanmarica a răspuns:

Trebuie dus la cineva care decodeaza telefoane. Acel cod este unic si nu ai cum sa il afli. pretul este undeva la 20 de lei. Eu asta iti recomnad... deact sa te complici