| VladMC a întrebat:

Am si eu un telefon Sony Ericsson j105i si am o problema cu el.Chiar astazi l-am stins fiind la scoala si cand l-am aprins nu a dorit sa mai lucreze,adica ecranul arata, dar cind apas pe taste nu face nimic, iar daca il las vreo 2 minute, se stinge si se aprinde singur.Nu stiti ce i-as putea face? Tin atit de mult la acest telefon cu toate ca il am de destul de mult timp.Astept de la voi raspunsuri.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încearcă să-l pui la încărcat ( telefonul să fie închis ), îl încarci 2 ore, apoi FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să-l deschizi.

Dacă se deschide bine şi nu se mai închide, atunci este din cauza bateriei - e defectă şi trebuie schimbată.

Dacă şi aşa se închide ( şi nu stă deschis ), atunci are altă problemă...

În acest caz, TREBUIE dus la un Service!

Toate cele bune.