| Buiac_George_1990 a întrebat:

Salutare, am un galacy s8 recent achizitionat dar observ ca atunci cand il bag la incarcat cu adaptorul original fast charger imi apare o notificare in care spune ca telefonul se incarca incet (ceea ce este adevarat) si sa verific daca este bine conectat, dar daca il conectez prin usb la laptop nu mai apare mesajul. Sa fie adaptorul defect?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Verifica daca mufele sunt bine conecatat. Ai grija sa incerci la priza nu la USB (viteza de incarcare difera). Daca tot apare notificarea verifica ce conditi de returnare ai si intra in contact cu distribuitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai încercat alte prize, ai variații mari de tensiune la prize, ai încercat alt fast charger, ai umblat pe la opțiunile USB din telefon prin "developer options", ai încercat o resetare din fabrică la tel?

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Se poate sa fie adaptorul defect! Mai bine te duci cu el inapoi de unde ti-ai cumparat tu telefonul si le spui acest lucru! Si poate iti da altul care merge, e singura varianta!