| eduardcosmin1 a întrebat:

Am un Huawei P40 (simplu) si as vrea sa ii instalez serviciile google, chiar am nevoie. Ideea e ca majoritatea tutorialelor de pe net nu merg, fiindca am versiunea ANA-LGRP4-OVS 10.1.0.168 si as vrea daca se poate sa ma ajutati ori cu o solutie ori cu un link ceva ca sa ii pot baga o versiune compatibila cu aplicațiile care trebuiesc instalate conform tutorialelor existente. Thanks!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Https://forum.xda-developers.com/......r-t4180485 dat trebuie sa ii dai un factory reset inainte ca sa nu se agate

| Andryez a răspuns:

Singura variantă ar fi ROOT-ul, dar e păcat de el să-i faci asta, cu ajutorul Root-ului poţi instala orice magazin de aplicaţii, dar nu-ţi recomand, eu doar aşa am reuşit, riscul ulterior este că se poate întâmpla să nu mai primească softul de la Hwavei, deci nu recomand, altă soluţie nu ştiu : )