| andreiush25 a întrebat:

Salutare...am un Iphone 5 si mi s-a stricat incarcatorul
Merge sa il incarc cu unu fake?

Răspuns Câştigător
| AlexandraPunct a răspuns:

Am avut aceeași problema ca tine, da merge numai ca de obicei cand bagi Acumulatorul iti va apărea un mesaj si tu trebuie sa dai mereu ok ceea ce pe mine ma enerveaZa. Bafta!

4 răspunsuri:
| andreiush25 explică:

Mi s-a stricat cablul lightning...
Mi-am cumparat un incarcator fake...incarca fara probleme dar observ ca incarca mai greu :/

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Da,normal,trebuie doar sa se potriveasca mufa

| Krosom a răspuns:

Ti s-a stricat decat incarcatorul, sau si cablul Lighting? Daca ti s-a stricat decat incarcatorul, il poti incarca cu alt incarcator care se conecteaza prin USB, din cate stiu cablul la iPhone 5 are un capat USB 2.0 si unul Lighting. Conectezi capatul USB 2.0 la alt incarcator care se poate conecta la USB, la fel cum faceai si cu cel similar.

| Ionut_Alin_Neagu_1994 a răspuns:

Eu mi-am pierdut un incarcator si am cumparat unul fake pentru ca era mai ieftin. in orice caz, dupa vreo 2 saptamani a facut scurt si noroc cu instalatia din casa ca mai lua si foc. Mai bine dai 20 de euro si iti iei unul original. nu risti nimic.