| Andreimaf a întrebat:

Am un iPhone 5s,merge perfect dar am o problema,din motive de securitate contul iCloud a fost blocat și îmi cere sa răspund la întrebările de siguranța deoarece am uitat și parola dar și răspunsurile la întrebări.
In aceasta situație ce pot sa fac?
Pot sa l fac eu cumva sau la un service GSM și cam cât ar costa?
ATENȚIE, el nu e blocat in iCloud telefonul merge perfect doar ca nu pot achiziționa lucruri de pe APP Store.
E posibil sa mi l fi blocat și deoarece am mai făcut un cont pe UK deoarece aici sunt acum pt a mi achiziționa câteva aplicații care pe Store-Ul Românesc nu sunt disponibile.

2 răspunsuri:
| Mr0 a răspuns:

Deci sa inteleg ca te-ai dus in UK ca sa iti iei aplicatii noi pe telefon?
Nu poti mai simplu sa iti faci alt cont?

| Andreimaf explică:

Nu,sunt in Uk pentru ca aici muncesc!
Eu am și un alt cont pe alt telefon dar pentru a reseta telefonul sau a ieși din cont trebuie deblocat contul actual.