| Lester23 a întrebat:

Am un iPhone 5S si bateria se duce cam repede, mai ales cand sunt pe date mobile (3G) plus se incinge.
E normal? Tinand cont ca e un telefon cam vechi cu un iOS recent (11.3) si presupun ca mananca resurse.
Merita sa investesc intr-un acumulator nou?
Pe voi cat va tine? (Whatsapp, insta, Facebook)

Răspuns Câştigător
| rAc0132 a răspuns:

Pai e normal, este un telefon destul de vechi si cu un swofter destul de nou.el cinsuma aproape toata bateria.Eu am un iphone 7 si stau foarte mult pe el.Se incalzeste doar daca ma joc jocuri cu grafica mai buna sau ma uit pe netflix.cam cu toate aplicatiile ma tine 23 de ore

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand s-au facut iPhone-urile 5 inca nu a existat asemenea trafic pe internet si aplicatii "tari" ca acum, facute pentru telefoane noi.
Evident, daca sunt suprasolicitate, atunci se si supraincalzesc.
Nu bateria este de vina, ci utilizatorul care-l chinuie.
Degeaba sa-i schimbi bateria, daca nu inveti cum sa faci economie de energie la el!

Si tu ai transpira daca ar trebui sa cari cu tine in permanenta un plus de cateva zeci de kilograme, mai ales daca esti pregatit doar pentru munca de birou... tongue

| Bogdan70001 a răspuns:

Pai iPhone 5S, dupa cum au spus si ceilalti, este un telefon destul de vechi, iar Apple mai rau i-au facut trimitandu-i toate update-urille de iOS deoarece el are un hardware destul de vechi si un software extrem de nou, Deci asta ar fi cauza

| AndreiMarin499 a răspuns:

Depinde iPhone 5 e un telefon cam vechi cel mai probabil nu va mai primi actualizari și suport software mult timp eu ţi-aş sugera sa te gandești la un upgrade dar și opțiunea schimbării bateriei este o alternativa pentru moment daca nu dispui de suficienti banii pentru un telefon nou.

| skaterboi2002 a răspuns:

Merita sa schimbi bateria, asa am patit cu al meu si bonus, iti face telefonul mai rapid. Sper ca va suporta si iOS 12

| Lester23 explică (pentru skaterboi2002):

De unde ai cumparat acumulatorul?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns (pentru skaterboi2002):

De 11.3 nu va trece. Apple au decis de multa vreme ca 5s nu va ajunge la 12.

| skaterboi2002 a răspuns (pentru Lester23):

Din orasul meu cu 65 lei