| Szabii a întrebat:

Salutare.
Am un iPhone 7 si ma tot gandesc sa trec pe Android, din nou. (Am mai avut o tentativa in vara dar nu mi-a iesit).
Rog sa comentati doar cei care ati trecut de pe iOS pe Android. Cum vi s-a parut, v-ati putut obisnui sau e mai bine pe clasicul iPhone?
M-am gandit la un P20 sau S8.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu prea ințeleg, ce-i așa de greu să schimbi un telefon cu altul. E așa o problemă vitală/crucială/națională?

| Szabii explică (pentru sierra1):

Nu inteleg raspunsul tau la intrebarea mea.

| sierra1 a răspuns (pentru Szabii):

"cei care ati trecut de pe iOS pe Android. Cum vi s-a parut, v ati putut obisnui"

ce e așa greu?

| Bondarel99 a răspuns:

Eu.
Imi place mai mult, bateria ma tine mai mult, e mult mai simplu sa umblu pe el pentru ca am buton de back. In rest lucrurile sunt cam la fel, nu ca as avea eu pretentii mai mari de la un telefon. Pe iPhone stiu ca semnalul era mai bun, dar asta e.

| Bizon95 a răspuns:

S8 nu P20
Android nu ios... daca nimic altceva atunci lipsa tastei back care LIPSESTE pe ios, nici nu vreau sa incep cu politica Apple, ca scriu 5 pagini si o sa fiu numit hater tongue

| Bogdan70001 a răspuns:

OK, lasa-ma sa-ti ofer cateva sfaturi, in calitate de om care stie ce vorbeste nu da cu ciocul aiurea

NU TE DUCE PE HUAWEI. HUAWEI are cea mai urata si mai proasta versiune de Android modificata a unei companii, adica EMUI. Toata lume se plange de aceasta si pe buna dreptate, EMUI este si urat si cu multe bug-uri

S8 vine cu OneUI, care este bun, insa pentru utilziatorii mai vechi pentru ca OneUI este plin de functii si tu ca utilizator care trece de pe iOS pe Samsung iti va fi foarte greu sa te acomodezi.

Eu ti-as recomanda un device Xiaomi, care vine cu MIUI, la fel o versiune de Android modificata, insa este una dintre cele mai apreciate versiuni, seamana putin si cu iOS si se misca si foarte bine.Deasemenea un telefon Xiaomi are un pret foarte mic pentru cat de bun este

In final o alta recomandare de a mea ar fi un telefon Android One.
AndroidOne este un Android CURAT, fara modificarii, iar telefoanele din acest program vor avea parte primele de ultimele update-uri
Cateva modele din acest program sunt:
- Aproape toate devie-urile Sony
- Toate device-urile Nokia
- Xiaomi MI A1 si Xiaomi MI A2
- Telefoanele Google Pixel (astea sunt putin mai scumpe)
- Aproape oate device-urile Motorola
- LG G7 ONE

TOTUSI EU ZIC SA MERGI PE UN DEVICE XIAOMI. Are o interfata frumoasa feature-uri bune, DAR IN NICUIN CAZ HUAWEI

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu suport și nu am să suport vreodată produsele Apple. Prefer să fiu lăsat să-mi configurez telefonul, nu să-mi livreze ei sistemul lor închis. Android all the way, de preferat cu root.