| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am un Nokia Lumia 510 si nu incarce corect. Cand conectez cablul telefonul arata ca se incarca apoi se opreste din incarcare si apoi iara arata ca se incarca si tot asa in continuu. Iar incarcatorul se incalzeste daca il las asa. Ofer funda cui i-mi supne cel putin care ar fi problema. Si daca e posibil cum o rezolv. Multumiri anticipate.

2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Ai incercat cu alt incarcator? din ce suna nu face bine atingere mufa de incarcare (sau firul de incarcare este undeva fisurat, dar si asa, mai degraba este mufa).

Verifica mufa de incarcare sa fie curata, mai exact pinii sa fie vizibili, la fel si la incarcator.

| Negut_Radu_1996 a răspuns:

Pai o problema ar putea fi ori incarcatorul sau mufa de incarcare, iar in cel mai rau caz bateria! incearca sa schimbi incarcatorul iar daca tot asa face du-l la service!