| MyloveisJamaica a întrebat:

am un Samsung galaxy fit si am instalat pe el android 4.0.4 si de ce se duce bateria foarte repede? adica in 5 minute s-a descarcat pana la jumate? Si cu android original 2.3.4 nu am probleme? ce pot sa fac? dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Laxx a răspuns:

De obicei daca updatezi versiunea unui telefon mai vechi intr-una mai noua sigur ca vei avea probleme legate de baterie. In cazul tau versiunea androidului este prea mare ea fiind facuta pentru telefoane gen Galaxy S2, S3 ( adica cele mai performante pana la tablete ). Tu avand versiunea mai mae si bateria va fi solicitata happy iti recomand sa revii la versiunea precedenta...

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din cauză că telefonul este foarte SLAB şi NU "duce" Android 4 - vezi specificaţiile la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_fit_s5670-3726.php

NU ai ce face DECÂT să reinstalezi Android-ul iniţial!

Toate cele bune.