| EuSuntCineva20 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S6 edge si are opriunea de incarcare rapida, dar de la o vreme nu se incarca chiar asa de repede si in loc de 50 de minute, cum era inainte, se incarca in 1 ora si 20 de minute. Ce as putea sa fac ca sa isi revina? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

In primul rand nu de cablu tine incarcarea rapida, tine de incarcator/adaptor.
In al doilea rand, s-a marit timpul de incarcare cu 30 de minute, din cauza telefonului Note 7, practic este ca si o siguranta, nu stiu daca observi, dar de cand s-a marit timpul de incarcare, telefonul nu se mai infierbanta chiar atat de tare.
Si nu s-a incarcat nici o data in 50 de minute, ii trebuia o ora aproximativ.
Si si asa, tot se incarca foarte repede.

4 răspunsuri:
| TimSem a răspuns:

Folosești același cablu de încărcare? Cred că răspunsul stă în cablul de alimentare. Probabil ai folosit un alt cablu de alimentare.
De fapt, la S6 Edge, pentru încărcare rapidă, nu sunt atât de mult dotările telefonului, cât de fapt cablul de alimentare cu care a venit telefonul când l-ai cumpărat -- în el stă secretul încărcării rapide!

| EuSuntCineva20 explică:

Da, de sigur ca folosesc cablul lui de incarcare, cum altfel sa functioneze incarcarea rapida...

| EuSuntCineva20 explică:

Da, din nou! Logic ca folosesc si stecherul/adaptorul. Vai, nu-s asa de prost! laughing

| EuSuntCineva20 explică:

A da! Funda pentru Pool77!