| Marian_Pitigoi_1961 a întrebat:

Salutare,am un telefon iHunt Alien X 2020 LITE,cum se face resetarea din fabrică din butoane? Am încercat metoda clasică adică volum + și buton pornire și nu se întîmplă nimic, volum - și buton pornire dar îmi dă meniul de testare al telefonului, nicidecum cel de resetare, știe cineva metoda? Mulțam.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Cât timp are Android, telefonul merge cu funcția descrisă mai sus: volum+ și butonul pornite ținute apăsate simultan câteva secunde.
Dacă nu a mers, înseamnă că telefonul nu a fost oprit mai înainte. El nu trebuie să fie cu ecranul blocat, ci trebuie să fie oprit, stins.
Recomand ca bateria să fie încărcată mai înainte, și să nu fie conectat la curent pentru ca să nu apară probleme.
https://www.hardreset.info/......st-method/